Ультразвук проти птахів: друзі чи вороги у вашому саду?
Кого не тішить чудовий спів птахів у власному саду? Але вони можуть приносити не лише радість, а й шкоду. Адже птахи часто поїдають плоди, знищують насіння та деякі рослини. Саме тому власники садів часто бажають позбутися непроханих гостей у своєму саду.
Існує багато способів боротьби з птахами. Зокрема, використовуються силки чи спеціальні нитки. Але якщо Ви не хочете завдавати шкоди навколишньому середовищу, тоді краще купити відлякувач птахів, який є безпечним та ефективним засобом щоб позбутися шкідників.
Різновиди відлякувачів птахів
Всі такі сучасні пристрої є абсолютно безпечними для навколишнього середовища. Вони не вбивають птахів, а лише впливають на їхню нервову систему, викликаючи паніку і бажання якнайшвидше полетіти із зони впливу пристроїв. З їх допомогою можна швидко і без зусиль відігнати птахів від вікна, балкона або саду.
Існує два різновиди відлякувачів:
- Ультразвукові пристрої;
- Звукові біоакустичні прилади.
Біоакустичні моделі під час роботи видають звуки хижих птахів, що змушує дрібніших відлітати із зони «можливої небезпеки». Ще більший ефект досягається при їх застосуванні разом із візуальними відлякувачами. У цьому випадку птахи не можуть адаптуватися до подразника. Такі прилади розраховані на велику площу впливу – поля, аеродроми тощо. Вони зазвичай працюють від мережі 220 В або від автомобільного акумулятора 12 В (для неелектрифікованих ділянок) Через гучні звуки, що видаються, вони рідко використовуються в домашніх умовах для балконів і т.п.
Ультразвукові відлякувачі призначені для застосування на невеликих площах. Через це їх ціна в кілька разів нижча за біоакустичні моделі. Вони повністю безшумні, що дозволяє їх використовувати у житлових будинках для відлякування пернатих на балконах, верандах тощо. Їхні габарити в кілька разів менші, ніж у біоакустичних моделей. Їхня ефективна площа дії становить кілька десятків квадратних метрів. Живлення таких відлякувачів зазвичай здійснюється від батарейок. Для економії заряду елементів живлення в деяких моделях є вбудований датчик руху. При цьому режим відлякування вмикається лише тоді, коли в зоні дії приладу з'являється пернатий шкідник.
Ультразвук, що видається такими приладами, чути лише птахам. На людину не надає будь-якого впливу, оскільки перебуває поза її сприйняття.
Як вибрати відлякувач пернатих?
Вибирають пристрої для відлякування птахів, враховуючи площу території та види птахів, які шкодять.
Невеликі ультразвукові моделі підійдуть для маленького саду площею до 50 кв. м. Для великих територій найкраще підбирати біоакустичні відлякувачі.
Для економії коштів на покупку елементів живлення радимо вибирати відлякувачі, які працюють від мережі 220 В або акумулятора.
Загалом можна сказати, що сьогодні ультразвукові пристрої для боротьби зі шкідниками є ефективними та гуманними приладами. З їхньою допомогою можна вигнати з саду всіх птахів, при цьому Ви не вб'єте і не покалічите їх. Тому такі пристрої використовуються власниками садів все частіше, замінюючи такі пристрої, як, наприклад, сілки.