Відповіді на питання щодо використання алкотестерів
У багатьох користувачів алкотестерів виникають типові питання щодо їх використання. Ми хочемо дати Вам кілька рекомендацій щодо того, як правильно користуватися алкотестерами.
Запитання 1. Чому відрізняються показники виміряні одночасно різними алкотестерами?
Усі алкотестери мають похибку вимірювання, вказану в інструкції з експлуатації приладу. І якщо один алкотестер має похибку, наприклад, ±20%, а інший ±10%, то різниця у показаннях приладів може становити до 30%. Показання алкотестрів можуть відрізнятися через округлення чисел. Дані одних – округляються за математичними правилами, інших – за першим числом, що йде після коми.
Запитання 2. Чому наступного дня відчувається сильний запах перегару, а алкотестер показує 0? Невже можна сісти за кермо?
У печінці людини ензим алкогольдегідрогеназу окислює етанол в ацетальдегід. Запах перегару обумовлений наявністю в організмі саме ацетальдегіду, який є продуктом окиснення етанолу (алкоголю). Відповідно запах перегару не є прямим свідченням про наявність алкоголю в крові. І якщо алкотестер у цьому випадку показує 0, то в такому разі можна спокійно сідати за кермо.
Запитання 3. Який проміжок часу має бути між вимірами?
Час між вимірюваннями не регламентується, але при цьому слід враховувати, що після проведення вимірювання (продування) в області розташування датчика накопичується конденсат, що частково містить у собі алкоголь, який може вплинути на результат наступного вимірювання. Тому рекомендується проводити вимірювання з інтервалом не менше 10 хвилин, а так само при частих вимірюваннях необхідно проводити вентиляцію камери датчика, для чого необхідно взяти прилад і зробити кілька рухів рукою з боку в бік.
Запитання 4. Випив пляшку світлого пива, через який час можна отримати найбільш точні показання алкотестера?
Пиво містить вуглекислий газ, який прискорює процес всмоктування алкоголю у кров, тому радимо почекати 20...25 хвилин.
Питання 5. Коли краще провести вимірювання після прийому міцного алкоголю (горілка, віскі, коньяк)?
Після прийому міцного алкоголю на голодний шлунок його максимальна концентрація у крові спостерігається через 30 – 60 хвилин. Після їжі концентрація алкоголю в крові наростає повільніше і максимум виявляється через 1,5 – 2 години.