Як позбутися крота на городі, ділянці, дачі: найефективніші способи
Негативні наслідки від присутності кротів, хоч вони й не вважаються шкідниками, на вашому городі чи ділянці Ви помітите одразу. Розгляньмо, які проблеми можуть виникнути і як їх вирішити.
Як позбутися крота: незвичайний, але ефективний спосіб
Якщо ви помітили часту появу горбків пухкої землі на газоні грядках, чи теплиці, то, швидше за все, це робота крота. Ми проконсультувалися з експертом, щоб дізнатися про гуманні методи відлякування цих тварин і з'ясувати, чи дійсно необхідно з ними боротися і як це найкраще зробити.
Загалом серед усіх методів боротьби з кротами можна виділити такі:
- Ультразвукові та вібраційні відлякувачі.
- Біохімічні засоби.
- Механічні засоби: пастки у вигляді труби, спеціальні огорожі.
- Народні засоби: магнітофон, вертушки, саморобні пастки, ароматичні засоби, а також рослини, що відлякують кротів.
Як вигнати крота?
Кріт – це маленький ссавець. Його довжина зазвичай становить від 12 до 16 сантиметрів. Хутро зазвичай темно-сірого чи коричневого кольору. Хоча цей шкідник практично сліпий, він компенсує це чудовим слухом та нюхом. В Україні поширений їхній європейський підвид, який мешкає на всій території нашої країни.
Кріт веде переважно підземний спосіб життя, тому що на поверхні він уразливий. Використовуючи свої сильні передні лапи, що нагадують лопати, вони створюють мережу підземних тунелів для пересування та полювання. За день ці тварини можуть прорити до 50 метрів таких ходів, а свої гнізда вони влаштовують на глибині 1-2 метри під землею.
Харчуються кроти переважно дощовими хробаками, слимаками, личинками комах, земноводних та дрібними гризунами. Кротовини – пагорби землі на поверхні ґрунту – служать своєрідними пастками. В них кріт залишає мускусні мітки, запах яких приваблює черв'яків.
Ці тварини віддають перевагу м'якому, пухкому і родючому грунту, тому що в ньому легше рити і можна знайти більше їжі. Тому доглянуті сади та городи є для них ідеальним місцем проживання. Однак кроти не чіпають рослини. Якщо у городі Ви знайшли погризені овочі, то це, найімовірніше, справа рук мишей-польівок або землерийок.
Кроти часто заводяться на ділянці взимку, коли господарів немає дома. Тому їхня присутність стає помітною лише навесні, коли зійде сніг.
Давайте розглянемо найефективніші методи, які дозволять Вам позбутися кротів на ділянці назавжди.
Відлякувачі кротів
Кроти мають виключно гострий слух, і гучні звуки викликають у них страх і занепокоєння. Також вони бояться підземних вібрацій, що викликають у них почуття землетрусу. З цієї причини найбільш поширеним та дієвим методом боротьби з ними в домашніх умовах є вібраційні та ультразвукові відлякувачі кротів.