Чим відрізняються датчики в алкотестер?
У напівпровідникових сенсорах, коли пари алкоголю потрапляють на розігрітий датчик, вони спалахують. Це призводить до того, що датчик спрацьовує і в результаті цього на екрані алкотестера відображається результат. Більшість алкотестерів з такими сенсорами мають оптимальну ціну, дозволяють проводити до 5 вимірювань на день, а також забезпечують точність вимірювань на рівні ±0,1 проміле.
Ніхто не буде сперечатися, що в різних моделях алкотестерів стоять різні датчики – як за моделлю, так і за типом і способом встановлення. У цій статті ми розповімо в чому їх відмінності, а також який тип датчика буде оптимальним для Ваших завдань.
На що впливає тип сенсора
Тип сенсора (або датчика), встановленого в алкотестері, впливає на точність вимірювань алкотестера, а також на величину міжсервісного інтервалу.
Які бувають сенсори?
У запропонованих на ринку алкотестерах найчастіше зустрічаються два (різні за типом дії) види датчиків:
- напівпровідникові;
- електрохімічні.
За типом установки датчика в прилад, вони бувають:
- стаціонарні;
- змінні.
Особливості напівпровідникових датчиків
Напівпровідниковими датчики оснащені практично всі недорогі алкотестери в нашому магазині. Найбільш яскравими прикладами є моделі: Цифровий алкотестер ALC-002, Напівпрофесійний цифровий алкотестер, Alcoscan AL-2500, Alcoscan AL-5500.
Особливості електрохімічних датчиків
Електрохімічні датчики влаштовані інакше. У них міститься спеціальна речовина, яка є реагентом для спиртової пари, яку видихає людина. Слід зауважити, що ця речовина не спрацьовуватиме на інші речовини, крім етилового спирту. Пари алкоголю вступають у реакцію з реагентом у датчику. Алкометр проводить оцінку реакції та повідомляє користувачеві результат вимірювання.
Головною перевагою професійних алкотестерів з електрохімічними датчиками є точність на рівні ±0,05 проміле. Крім того, у них більший міжсервісний інтервал і вони можуть витримати навантаження до 300 і більше вимірів на день. І, як наслідок, такі прилади в основному використовуються співробітниками поліції, наркологій та інших професійних установ.
Серед представлених у нашому магазині моделей алкотестерів, електрохімічним датчиком обладнані моделі Alcoscan AL-8000, Alcoscan AL-9000L, Алкофор 105, Алкофор 205 та інших.
У чому відмінності стаціонарних та змінних датчиків?
З плином часу та збільшенням кількості проведених на алкотестері вимірювань, датчик приладу зношується, що призводить до збільшення похибки вимірювань. Коли похибка починає виходити за межі допустимих норм, прилад потребує сервісного обслуговування датчика.
Якщо датчик в алкометрі встановлений стаціонарно, його необхідно обслуговувати лише у спеціалізованому сервісному центрі. Над ним будуть проводити одну з двох дій – калібрування або заміну сенсора. Таке обслуговування займає за часом кілька днів і коштує близько 60-65% ціни нового приладу.
Наявність змінного датчика в алкотестер дозволяє проводити його обслуговування без тимчасових і великих грошових витрат. Користувач просто купує новий змінний сенсор, витягає з приладу старий, вставляє на його місце новий і продовжує працювати. Зазначимо, що ціна змінного сенсора зазвичай не перевищує 20-25% від ціни нового алкотестера.
Якщо Ви вирішили, що Вам потрібний саме алкотестер зі змінним сенсором, то наш магазин може запропонувати модель Alcoscan AL-7000 за найкращою ціною в Україні.